Zmarszczki mimiczne i naturalne sposoby na pozbycie się ich!

Usuwanie zmarszczek mimicznych domowymi sposobami jest możliwe, ale należy wiedzieć jak przygotować się do poszczególnych zabiegów. Większość składników potrzebnych do zrobienia mikstury przeciwzmarszczkowej często znajduje się w domu, chociaż niewiele osób ma tego świadomość. Poniżej kilka skutecznych sposobów na zmarszczki mimiczne, naturalne sposoby nawet według specjalistów bywają bowiem najlepsze.

Olej migdałowy

Zabiegi wykonywane przy użyciu olejku migdałowego są zalecane osobom w różnym wieku. Jego zastosowanie jest wszechstronne, ale szczególnie dobrze wpływa właśnie na wygładzanie zmarszczek. Cechuje go stosunkowo niska masa cząsteczkowa, dzięki czemu olej łatwiej pokonuje barierę tkankową dostając się do głębokich partii skóry. W oleju migdałowym znajdują się:

  • nasycone kwasy tłuszczowe,
  • witaminy A, D, E, i niektóre z grupy B.

Olej wykazuje wysokie właściwości przeciwutleniające i ochronne. Doskonale radzi sobie w z wypełnianiem nierówności na twarzy, wygładza więc także zmarszczki. Poznaj również profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Jak stosować?

Metod na wykorzystanie oleju migdałowego jest wiele. Często znajduje się w składzie gotowych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ale można używać go również w czystej postaci, w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Ważne, aby do redukcji zmarszczek używać oleju tylko ze słodkich migdałów.

Maseczka z białka kurzego

Białko zawiera w swoim składzie mnóstwo składników odżywczych. Wszystkie zmarszczki mimiczne naturalne sposoby mogą niwelować, ale żaden nie poradzi sobie z problemem tak dobrze jak życiodajne i niedocenione wciąż jajo kurze. W białku bowiem znajduje się niezliczona ilość substancji odżywczych. Część z nich przenika w głąb skóry. Niektóre działają powierzchownie uelastyczniając i naprężając twarz.

Jak stosować?

Białko należy schłodzić i ubić na sztywną pianę. Następnie można dodać kilka kropli z cytryny, która dodatkowo rozjaśni twarz. Dla wzmocnienia efektu maseczkę można wzbogacić również wspomnianym już olejem migdałowym, który zadziała przeciwzmarszczkowo i przeciwutleniająco. Maseczkę należy nałożyć na twarz, pozostawiając do wyschnięcia. Po tym czasie zmywa się ją letnią wodą a na skórę nakłada nawilżający krem przeciw zmarszczkom mimicznym. Podobne działanie wykazuje także maska z żółtka kurzego, którą także można wzbogacić olejami, oliwą a nawet miodem.

Wysokie właściwości przeciwzmarszczkowe wykazują również wszelkiego rodzaju glinki. Proszki glinkowe dostępne są w aptekach oraz dobrze zaopatrzonych drogeriach. Zabiegi przy ich użyciu wykonywane są również w gabinetach kosmetycznych. Według specjalistów najlepszą spośród glinek na twarz dotkniętą wyraźnymi zmarszczkami mimicznymi jest glinka żółta, która rewitalizuje, oczyszcza i przywraca cerze dobrą kondycję.

Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
2. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010