Krem przeciwzmarszczkowy – tylko dla kobiet?

bez zmarszczek

Każda kobieta powinna włączyć do swojego rytuału pielęgnacyjnego krem przeciwzmarszczkowy. Często jednak pojawiają się kontrowersje, gdyż nie wiadomo do końca kiedy zacząć stosować ten typ kosmetyków. Wiele kobiet nie spieszy się z rozpoczęciem kuracji serum przeciwzmarszczkowym, co jest dużym błędem, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy zacząć stosować preparaty i co powinny zawierać, aby skutecznie przeciwdziałały bruzdom skórnym?

Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają?

Sprawdzone i zawierające naturalne komponenty kremy przeciwzmarszczkowe mają potwierdzone działanie. Przed każdym wypuszczeniem na rynek nowego produktu, przeprowadza się laboratoryjne testy, które badają rzeczywistą skuteczność kosmetyków.

Jakie składniki powinny się znaleźć w kremach na zmarszczki?

Podczas zakupów panie powinny zwrócić dużą uwagę na skład proponowanych kosmetyków. To, z czego został zrobiony krem, będzie głównie wpływało na jego działanie. Wobec tego należy wybierać głównie komponenty naturalne, pochodzenia roślinnego.  Unikać powinno się natomiast sztucznych i syntetycznych elementów, których działanie jest dużo mniejsze niż ekologicznych. Ponadto, sztuczne składniki często bywają alergenne i zapychają pory. W takim wypadku krem zamiast pomóc, szkodzi cerze, utrudniając jej oddychanie.

Pożądane komponenty naturalne

Aby mówić o skuteczności danego kosmetyku, należy szukać w jego składzie związków zwanych substancjami aktywnymi. To one wpływają na cerę powodując określone działania, np. zatrzymywanie wody w organizmie, co pozwala uniknąć przesuszania.

Do listy dobrych i sprawdzonych elementów zalicza się :

– witaminy :

– witaminę A (szczególnie retinol) – stymuluje produkcję kolagenu

– witaminę E – ma działanie przeciwutleniające

– witaminę C – wpływa na odporność, a także w znacznym stopniu spowalnia procesy starzenia się skóry, ponadto usuwa nieestetyczne przebarwienia

– koenzym Q10 – komponent ten w połączeniu w witaminą E hamuje procesy genezy wolnych rodników i odtruwa komórki

– kwasy AHA – substancje pochodzenia roślinnego – złuszczają zrogowaciały i martwy naskórek

– kwas hialuronowy – naturalny składnik skóry, z czasem produkowany w coraz mniejszych ilościach opóźnia procesy regeneracyjne. Jego zbyt mała ilość objawia się wiotczeniem skóry.

– aloes – nawadnia, przeciwdziała wysuszaniu i uczestniczy w procesach regeneracyjnych

naturalny krem Richevon na zmarszczkiRichevon – sprawdzony wybór zadowolonych konsumentek  (krem przeciwzmarszczkowy)

Krem przeciwzmarszczkowy Richevon zbiera dobre opinie dzięki naturalnemu składowi, przebadanemu dermatologicznie. Ponadto może służyć zarówno jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Wykorzystywany jest jako krem na dzień i na noc, co jest niewątpliwym atutem, ponieważ kupując jeden specyfik, oszczędzamy znaczną kwotę pieniędzy.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn

Powszechnie utarło się, że kremy i balsamy przeznaczone są dla kobiet. Jednak, coraz więcej mężczyzn pragnie walczyć z nieestetycznymi starczymi bruzdami na twarzy. W przypadku panów, kremy nie różnią się znacząco składem od tych damskich, często są nawet delikatniejsze, ze względu na podrażnioną skórę po goleniu. Mężczyźni powinni stosować także krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, ponieważ to tam powstają tzw. „kurze łapki”.

Podsumowanie

Aby odpowiednio dobrać zadowalający kosmetyk należy przede wszystkim określić swój budżet. Nie należy również bezmyślnie ufać reklamom telewizyjnym, lecz regularnie czytać składy napotkanych kosmetyków. Tylko one powiedzą nam prawdę o danym produkcie, bez żadnych zbędnych trików reklamowych. Krem przeciwzmarszczkowy musi odpowiadać naszym potrzebom i mieć zróżnicowany skład w zależności od naszego wieku. Kremy dla kobiet po 30 mają dużo substancji zatrzymujących wodę, a kremy dla 50 latek silne substancje regenerujące.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
3. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005