Korekta nosa kwasem hialuronowym – zwalczamy zmarszczki królicze!

Zmarszczki mimiczne nosa oraz wszelkie pojawiające się na nim niedoskonałości można zniwelować. Medycyna estetyczna jest na bardzo zaawansowanym poziomie a specjaliści wykorzystują coraz to rozmaitsze metody, dzięki którym bez inwazji chirurgicznej można przywrócić twarzy dawny blask. Najpopularniejszym sposobem w ostatnich latach jest korekta nosa kwasem hialuronowym. Bezoperacyjny zabieg przynosi długotrwałe efekty, a w dodatku szanse na wystąpienie skutków ubocznych, w postaci na przykład reakcji alergicznych, są minimalne.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Korekta nosa kwasem hialuronowym nie wymaga żadnych specjalistycznych przygotowań. Pacjent musi jedynie odbyć konsultację medyczną, podczas której lekarz stwierdzi brak przeciwwskazań a także wskazania do wykonania zabiegu. Kwas w postaci plastycznego żelu wprowadza się w objęte korektą miejsce nosa przy pomocy cienkiej igły. Kwas hialuronowy pozwala:

 • wygładzić zmarszczki – w szczególności bruzdy królicze,
 • zniwelować garb,
 • usunąć widoczne ubytki i krzywizny,
 • wyprostować nierówność grzbietu,
 • pozbyć się wszelkich asymetrii.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to rodzaj polisacharydu, który występuje w organizmie wszystkich istot żywych. Jego skład jest taki sam zarówno u bakterii, jak i u człowieka, czy zwierząt. Żele tworzone na jego bazie doskonale radzą sobie z wiązaniem wody, a jednocześnie wypełniają wszystkie ubytki w tkankach.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Kwas hialuronowy rozpada się stosunkowo szybko. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj około roku. Po tym czasie należy go ponownie zaaplikować. W przeciwnym razie ubytki, zmarszczki i inne niedoskonałości, które objęła korekta nosa kwasem hialuronowym wrócą do pierwotnej formy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania.

 • kobiety w ciąży i w okresie laktacji,
 • chorzy cierpiący na zaburzenia autoimmunologiczne,
 • osoby z trądzikiem,
 • pacjenci borykający się z aktywną opryszczką,
 • procesem nowotworowym, czy skłonnościami do powstawania blizn przerostowych,
 • nie powinni poddawać się zabiegowi a wszelkie swoje dolegliwości omawiać z lekarzem specjalistą.

Po zabiegu

Po wstrzyknięciu żelu korekta nosa kwasem hialuronowym nie jest widoczna od razu. Zaleca się picie dużej ilości wody, która przyspieszy równomierne rozprzestrzenienie się substancji na całym obszarze objętym leczeniem. Przez dwa tygodnie należy bezwzględnie unikać słońca oraz takich miejsc jak sauna, czy solarium. Ponadto pacjent może funkcjonować zupełnie normalnie.

Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006