Jak zwalczyć zmarszczki przy nosie?

zmarszczki przy nosie

Zmarszczki królicze nosa zaliczane są do mimicznych, które powstają w wieku dojrzałym, z powodu nadaktywności twarzy. Aby dokładnie poznać genezę powstawania poszczególnych rodzajów zmarszczek mimicznych należy dokładnie przeanalizować mapę twarzy, z której można dowiedzieć się jakie inne bruzdy powstają pod wpływem mimiki.

Są to między innymi:

 • podłużne zmarszczki okolicy czoła,
 • kurze łapki,
 • lwie zmarszczki,
 • dolina łez,
 • linie marionetki,
 • zmarszczki palacza,
 • zmarszczki przy nosie.

O ile kilka pierwszych, z wymienionych pozycji postarzają twarz, o tyle niestety ostatnia, czyli zmarszczki  przy nosie, zupełnie zmieniają jej wyraz. Warto zatem wiedzieć jak skutecznie im zapobiegać oraz w jaki sposób można z nimi walczyć. Niezbędna w tej kwestii będzie wiedza na temat:

 • podstawowych ćwiczeń – ZOBACZ
 • domowych zabiegów,
 • specjalistycznych zabiegów kosmetycznych,
 • a także zabiegów medycyny estetycznej.

Gimnastyka twarzy

Nie zawsze trzeba stosować ćwiczenia skierowane konkretnie w zmarszczki przy nosie. Specjaliści radzą, aby każdego dnia wykonywać trening, który będzie działał korzystnie na całą twarz. Ćwiczenia zajmą najwyżej kilka minut a pozwolą osiągnąć naprawdę zadowalający efekt. Wystarczy głośno i wyraźnie każdego dnia powtórzyć cały alfabet, maksymalnie napinając przy tym mięśnie. Wówczas wszystkie zostaną pobudzone do pracy a w efekcie zarówno zmarszczki przy nosie, jak i te zlokalizowane w innych partiach twarzy, zaczną się wygładzać. Dowiedz się więcej czytając ten artykuł.

Maseczki i masaże

W domowych warunkach również można o siebie zadbać! Istnieje wiele przepisów, które przy użyciu będących w zasięgu ręki składników, pozwalają stworzyć maseczkę dostosowaną do potrzeb konkretnego człowieka. Maseczka na zmarszczki przy nosie składać się będzie z ubitej na sztywno piany białek jajka. Dobre efekty przynosi także kuracja żółtkiem. Jajko to życie i znajduje się w nim szereg składników odżywczych mających między innymi napinające i uelastyczniające działanie. Nie można zapominać również o tym, aby do codziennych nawyków dołączyć również masaż (do którego dodamy krem na zmarszczki mimiczne). Wykonuje się go kolistymi delikatnymi, ruchami poprawiając przy tym ukrwienie.

Zabiegi kosmetyczne

W gabinetach kosmetycznych można poddać się na przykład mezoterapii igłowej. Poleca się również regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji diamentowej. W skrajnych przypadkach, kiedy alternatywne metody nie przynoszą już spodziewanych efektów należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie twarz zostanie wygładzona przy użyciu toksyny botulinowej albo popularnego w ostatnich latach kwasu hialuronowego.

Bibliografia

1. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006