Jak ukryć zmarszczki mimiczne u faceta?

Zmarszczki mimiczne u mężczyzn, podobnie jak u kobiet, są pierwszym symptomem świadczącym o procesie starzenia się organizmu. Oznacza to, że skóra twarzy zaczyna wiotczeć, tracąc elastyczność i sprężystość. Spowodowane jest to zanikiem substancji, odpowiadających za młody wygląd.

Zmarszczki mimiczne u faceta – jak je ukryć?

Niestety, panowie nie mają możliwości, aby zakryć pewne niedoskonałości skóry pod warstwą makijażu. Mogą więc jedynie sięgać po alternatywne metody, które pozwolą im zupełnie pozbyć się problemu lub przynajmniej zmniejszyć widoczność mocno zarysowanych bruzd. Po jakie preparaty warto sięgać?

1. Maseczka lub krem na zmarszczki dla mężczyzn (np. Richevon) – osiągając pułap wiekowy około 30 lat panowie powinni wdrożyć w swoje codzienne nawyki wzmożone działania pielęgnacyjne. W ofercie drogerii oraz aptek można znaleźć mnóstwo kremów przeciwzmarszczkowych, które bazują na:

  • witaminie D – mającej właściwości ochronne,
  • witaminie E – odpowiadającej za jędrność skóry,
  • a także witaminach z grupy B i A.

Skład dodatkowy takich kremów stanowią:

  • olej migdałowy,
  • elastyna,
  • kolagen.

2. Kapsułki z serum przeciwzmarszczkowym

Na zmarszczki mimiczne u faceta dobrym rozwiązaniem może okazać się odpowiednie serum zawierające wysoce stężony kompleks substancji przeciwzmarszczkowych oraz rewitalizujących. Zwykle takie preparaty dostępne są w małych kapsułkach. Jednorazowa kuracja trwa od kilku dni do kilku tygodni. Efekty zależne są ściśle od rodzaju wybranego kosmetyku.

Czy mężczyźnie wypada iść na botoks?

Według specjalistów medycyny estetycznej ich pacjentami równie często co kobiety, są mężczyźni. Odpowiednie stężenie toksyny botulinowej uchroni przed powstaniem nieregularnych i pozbawionych wyrazu rysów twarzy. Wygładzona i młodzieńcza twarz powinna być atrybutem nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Czym jednak jest tajemniczy wciąż dla wielu botoks, jak działa na zmarszczki mimiczne u faceta i jak długo utrzymują się efekty?

Jad kiełbasiany, bo to właśnie jest inna nazwa botoksu, jest specjalną substancją wytwarzaną przez bakterię. Wstrzykuje się ją w głąb tkanek skórnych. Jej działanie polega na paraliżowaniu poszczególnych nerwów odpowiadających za pojawianie się zmarszczek. Dzięki temu mięśnie mogą się rozluźnić, a twarz wygładzić. Efekt utrzymuje się od pięciu do ośmiu miesięcy. Wszystko zależne jest przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań genetycznych pacjenta.

Zobacz inne sposoby na usunięcie zmarszczek!

3. Zabiegi kosmetyczne

Kiedy zmarszczki mimiczne u faceta nie są jeszcze mocno zarysowane, czyli stopień ich zaawansowania jest względnie niski, mężczyźni mogą skorzystać z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, dzięki którym ich twarz się wygładzi i rozświetli a bruzdy przestaną być widoczne. Mowa tu między innymi o złuszczającej mikrodermabrazji korundowej oraz diamentowej, mezoterapii igłowej oraz peelingu kawitacyjnym.

Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997