Jak niwelować zmarszczki na czole? Krem czy wypełniacz?

krem na zmarszczki

Zmarszczki to jedna z najbardziej widocznych oznak starzenia się. Aby nieco opóźnić proces widocznego starzenia się cery, warto jest stosować kremy przeciwzmarszczkowe jeszcze zanim pojawią się tego typu zmiany. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że w takim przypadku jak zmarszczki mimiczne na czole krem może nie wystarczyć, ponieważ są one zazwyczaj jednymi z tych najgłębszych zmarszczek.

Dlatego też wymagany jest w tym przypadku bardziej skoncentrowany i efektywniejszy preparat. Co powinien zawierać wypełniacz zmarszczek w kremie, by rzeczywiście przewyższać skutecznością standardowy krem na zmarszczki na czole?

Wypełniacze zmarszczek w kremie zawierają zazwyczaj kompleks peptydów. Peptydy zawarte w tego typu preparatach pobudzają skórę do odnowy oraz sprawiają, że takie substancje jak kolagen oraz kwas hialuronowy są produkowane przez skórę w sposób bardziej efektywny. Warto pamiętać, iż to właśnie włókna kolagenowe w skórze odpowiadają za jej jędrność. Ich dobry stan to gwarancja, że zmarszczki jeszcze długo się nie pojawią. W przypadku gdy na czole pojawia się tak zwana lwia zmarszczka krem wypełniający jest zazwyczaj niezbędny.

Dowiedz się, jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy do wieku!

krem na zmarszczki do twarzyWypełniacze zmarszczek w kremie charakteryzują się zwykle większym stężeniem substancji czynnych. To nie zwykłe kosmetyki, ale tak zwane sera, które mogą skuteczniej działać na tego typu zmiany skórne. Krem wypełniający zmarszczki powinien zawierać nie tylko standardowe składniki, ale także wyciągi roślinne. Dzięki temu nie tylko zadziała w przypadku zmarszczek, ale również innych zmian skórnych, takich jak choćby pękające naczynka czy ogólne przesuszenie cery. W przypadku takiego problemu jak lwie zmarszczki jaki krem wypełniający dostępny na rynku będzie tym preparatem, który działa skutecznie i kompleksowo? W sytuacji, gdy pierwszą oznaką starzenia są zmarszczki na czole krem Richevon to jedno z lepszych rozwiązań. Zawiera on naturalne wyciągi roślinne, za to pozbawiony jest wielu szkodliwych barwników i konserwantów. Ten preparat ma w swoim składzie również kofeinę, która naturalnie poprawia jędrność skóry, zanim inne substancje zawarte w kosmetyku trwale nie poprawią jej stanu. To pozwala zauważyć efekty działania kremu już od pierwszych dni. Warto pamiętać, że krem Richevon jest szeroko polecany i pozwolił wielu osobom uniknąć bardziej skomplikowanych zabiegów odmładzających.

Bibliografia

1. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995