Co zawierają dobre kremy na zmarszczki mimiczne?

mimiczne krem

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na twarzy w różnym wieku, jednak im wcześniej rozpocznie się z nimi walkę, tym lepiej. Obecnie w sklepach można bez problemu zakupić dobre kremy na zmarszczki mimiczne, jednak warto wcześniej dowiedzieć się jakie substancje powinny zawierać kremy przeciw zmarszczkom mimicznym.

Kwas hialuronowy

Każdy krem na głębokie zmarszczki mimiczne powinien zawierać kwas hialuronowy, czyli substancję, która naturalnie występuje w skórze, jednak z czasem zaczyna jej ubywać. Główną funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu skóra staje się dogłębnie nawilżona a zmarszczki mimiczne wygładzone.

Ekstrakty roślinne

Roślinne ekstrakty pomagają uzyskać efekt wygładzenia, a także rozluźniają skórę. Dzięki temu, iż są całkowicie naturalne, nie wywołują żadnych reakcji alergicznych oraz podrażnień. Jeśli chodzi o krem wypełniający zmarszczki mimiczne, to godny polecenia jest Richevon, ponieważ pomaga przyspieszyć procesy regeneracyjne, a także dogłębnie nawilża i odżywia skórę. Richevon to bardzo skuteczny krem na zmarszczki mimiczne, ponieważ sprawia, że stają się one mniej widoczne a skóra twarzy wygładzona. Zobacz, jaki krem pod oczy wybrać!

Witamina C

Witamina C to bardzo silny antyoksydant, który ma zdolność zagęszczania skóry, ponieważ stymuluje proces powstawania kolagenu. Rozjaśnia przebarwienia i poprawia krążenie w naczynkach włosowatych, co wyrównuje koloryt i nadaje cerze zdrowy, świeży odcień.

Hydroksykwasy

Hydroksykwasy to substancje, które ułatwiają procesy złuszczania się komórek naskórka i podobnie jak witamina A, pobudzają procesy regeneracyjne. Stosowanie kremów z hydroksykwasami sprzyja spowolnieniu procesu tworzenia się zmarszczek, a także pozwala uzyskać efekt wygładzonej skóry.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 to substancja, która sprawia, iż skóra staje się wzmocniona, jednak najważniejsze jest to, iż powstrzymuje utratę wody z naskórka. Dzięki tej substancji przebarwienia zostają rozjaśnione, natomiast głębokie zmarszczki spłycone.

Komórki macierzyste

Roślinne komórki macierzyste pomagają chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieni ultrafioletowych, zapobiegając tym samym procesowi powstawania zmarszczek mimicznych. Skóra po użyciu kremu zawierającego komórki macierzyste jest dobrze nawilżona, wygładzona oraz dogłębnie zregenerowana.

Bibliografia

1. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001